Někteří si možná vystačí se stránkami jen na sociálních sítích, ale spousta podnikatelů, dříve či později, vlastní alespoň jedny webové stránky.

A není tomu jinak ani u mě. Začínala jsem s facebookovými stránkami, následně přidala instagramové a nakonec webové. Webové stránky jsou takovou vizitkou daného podnikatele. Ale mohou plnit mnohem více funkcí než jen vizitku. Můžete je používat pro psaní blogu, ale i pro členské sekce nebo e-shop.

Já jsem zvolila webhosting Endora. Pro své první stránky jsem zvolila balíček Free, který doporučují pro testovací a nenáročně projekty. Pro své druhé stránky jsem zvolila balíček Plus. Jako redakční systém jsem zvolila WordPress.org. Vzhledem k tomu, že jsem u prvních stránek začala narážet na limity free hostingu, založila jsem si své aktuální stránky již s balíčkem Plus.

Tvorba webových stránek mě začala bavit natolik, že jsem se v tomto oboru začala pravidelně vzdělávat a získávat praxi. Své znalosti a zkušenosti mohu nyní nabídnout i Vám.

Absolvované kurzy: 23. 4. 2022 – WordPress II – Czechitas z.ú

CHTĚLI BYSTE MÍT TAKÉ SVÉ VLASTNÍ WEBOVÉ STRÁNKY?

Udělejte si nejdříve jasno v následujících bodech a poté se můžeme společně pustit do práce.

  • Výběr domény / internetové adresy

Dostupnost Vámi zvolené domény si můžete ověřit na webových stránkách každé firmy, která poskytuje webhosting. Např. na stránkách ENDORA nebo WEDOS.

U domény druhého řádu se doporučuje zvolit co nejkratší a nejjednodušší název, jak pro zapamatování, tak pro napsání na klávesnici PC či mobilu.

U domény prvního řádu je třeba se zamyslet nad tím, v jaké zemi nebo zemích se chystáte nabízet své služby. Zda použijete .cz nebo .eu či jiné jako například .online, .art, .tech, .website, .site a tak podobně.

  • Výběr webhostingu
  • Výběr barev pro webové stránky

Doporučuje se vybrat paletu 3 barev. Dominantní barva, Sekundární barva a Akcent. Barvy by se měly použít v poměru cca 60/30/10 procent. S kombinací barev Vám mohou pomoci stránky MYCOLOR.SPACE