Chystáte se stát ZZP´erem (zelfstandige zonder personeel –  OSVČ bez personálu)  nebo už jím jste a nechcete být na všechno sami? Tak to jste na správné adrese.

Pokud nemáte na povinnou administrativu a účetní evidenci čas a nebo tuto část podnikání z duše nenávidíte, jsem tu pro Vás. Problematikou a zpracováním ZZP´era se aktivně zabývám od listopadu 2020.

Jsem připravena být s Vámi od založení živnosti jako eenmanszaak (výlučné vlastnictví) nebo de maatschap (partnerství) až do případného zastavení živnosti. 

 

Na začátku i v průběhu podnikání je třeba řešit spoustu záležitostí, např.:

– Založení živnosti, změnu oboru živnosti, ukončení živnosti

– Firemní bankovní účet

– Pojištění podnikatelských rizik

– Daňovou uznatelnost firemních výdajů

– Fakturace v NL a fakturace do zahraničí

– Způsob a formu vedení daňové evidence

– Vedení evidence BTW (DPH)

– Vyplnění a odeslání BTW-aangifte (Přiznání k DPH)

– Výkaz ICP (Prohlášení o plnění v rámci společenství)

– Odpisy dlouhodobého hmotného majetku

– Nákup firemního vozu vs. využívání soukromého vozu

– Uzavření roční daňové evidence

– Příprava podkladů pro uplatnění daňových slev a odpočtů

– Vyplnění a odeslání Belasting-aangifte (Přiznání k dani z příjmů)

– Žádost o předběžné hodnocení

– Žádost o splátkový kalendář

– Vrácení DPH z ostatních států EU, zaplaceného při svých pracovních cestách do zahraničí

– Atd.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI NAŠÍ SPOLUPRÁCE?

Online konzultace – Ty využijete například ve fázi, kdy zatím zvládáte vše kolem problematiky ZZP sami. Ale občas si nejste něčím jistí nebo se Vám nedaří na internetu najít potřebné informace a potřebujete se s někým poradit, získat více informací a nalézt odpovědi na své otázky.

Online asistence – Ty využijete například v době, kdy je termín pro odeslání přiznání k DPH (BTW-aangifte) nebo termín přiznání k dani z příjmu (Belasting-aangifte). Kdy jste začali formulář vyplňovat, ale nejste si jisti všemi body, které máte v přiznání vyplnit. Potřebovali byste se na pár věcí zeptat a celé přiznání raději překontrolovat. Spojíme se přes Google Meet, nasdílíte obrazovku a vyplníme formulář společně.

– Zpracování – Tuto možnost spolupráce využijete, pokud se neradi zaobíráte povinnou administrativou kolem finanční stránky podnikání. Jste raději, když veškerou agendu zpracuje někdo jiný a Vy se postaráte jen o to nejnutnější, tedy dodání dokladů a potřebných informací k těmto dokladům. Vše probíhá za pomoci programu Gekko, který poskytuje vytvoření profilu jak pro účetní, tak pro podnikatele a snadné propojení těchto dvou profilů. A také za pomoci Google Disku, pro vzájemné předávání dokladů a dokumentů. Bližší informace ke zpracování v programu GEKKO najdete – zde

FB V.A.E. KLUB - SVĚT ZZP´era

Pokud se pohybujete na Facebooku a týká se Vás téma ZZP, ráda Vás přivítám ve své speciální facebookové skupině pro ZZP´ery. Najdete     v ní rady, tipy a upozornění na změny zákona.

Virtualni asistentka Eliska
V.A.E.

Týká se Vás téma ZZP? Uvítali byste on-line konzultaci nebo na mě rádi přenechali zpracování administrativy a finanční stránky Vašeho podnikání?

Brzy se Vám ozvu a pustíme se do práce.