Chystáte se stát ZZP´erem (zelfstandige zonder personeel –  OSVČ bez personálu)  nebo už jím jste a nechcete být na všechno sami? Tak to jste na správné adrese.

Pokud nemáte na povinnou administrativu a účetní evidenci čas a nebo tuto část podnikání z duše nenávidíte, jsem tu pro Vás. Problematikou a zpracováním ZZP´era se aktivně zabývám od listopadu 2020.

Jsem připravena být s Vámi od založení živnosti jako eenmanszaak (výlučné vlastnictví)  až do případného zastavení živnosti. 


Na začátku i v průběhu podnikání je třeba řešit spoustu záležitostí, např.:

– Založení živnosti, změnu oboru živnosti, ukončení živnosti

– Firemní bankovní účet

– Pojištění podnikatelských rizik

– Daňovou uznatelnost firemních výdajů

– Fakturace v NL a fakturace do zahraničí

– Způsob a formu vedení daňové evidence

– Vedení evidence BTW (DPH)

– Vyplnění a odeslání BTW-aangifte (Přiznání k DPH)

– Výkaz ICP (Prohlášení o plnění v rámci společenství)

– Odpisy dlouhodobého hmotného majetku

– Nákup firemního vozu vs. využívání soukromého vozu

– Uzavření roční daňové evidence

– Příprava podkladů pro uplatnění daňových slev a odpočtů

– Vyplnění a odeslání Belasting-aangifte (Přiznání k dani z příjmů)

– Žádost o předběžné hodnocení

– Žádost o splátkový kalendář

– Vrácení DPH z ostatních států EU, zaplaceného při svých pracovních cestách do zahraničí

– Atd.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI NAŠÍ SPOLUPRÁCE?

Online konzultace – Ty využijete například ve fázi, kdy zatím zvládáte vše kolem problematiky ZZP sami. Ale občas si nejste něčím jistí nebo se Vám nedaří na internetu najít potřebné informace a potřebujete se s někým poradit, získat více informací a nalézt odpovědi na své otázky.

Online asistence – Ty využijete například v době, kdy je termín pro odeslání přiznání k DPH (BTW-aangifte) nebo termín přiznání k dani z příjmu (Belasting-aangifte). Kdy jste začali formulář vyplňovat, ale nejste si jisti všemi body, které máte v přiznání vyplnit. Potřebovali byste se na pár věcí zeptat a celé přiznání raději překontrolovat. Spojíme se přes Google Meet, nasdílíte obrazovku a vyplníme formulář společně.

– Zpracování – Tuto možnost spolupráce využijete, pokud se neradi zaobíráte povinnou administrativou kolem finanční stránky podnikání. Jste raději, když veškerou agendu zpracuje někdo jiný a Vy se postaráte jen o to nejnutnější, tedy dodání dokladů a potřebných informací k těmto dokladům. Vše probíhá za pomoci programu Gekko, který poskytuje vytvoření profilu jak pro účetní, tak pro podnikatele a snadné propojení těchto dvou profilů. A také za pomoci Google Disku, pro vzájemné předávání dokladů a dokumentů. Bližší informace ke zpracování v programu GEKKO najdete – zde

– Finanční akademie pro ZZP – Pokud si chcete dopřát na začátku svého podnikání větší péči, připravila jsem pro Vás půlroční finanční akademii, kdy Vás budu provázet krok za krokem prvním půl rokem Vašeho podnikání. Pokud si na začátku podnikání vše dobře nastavíte a naučíte, ušetříte si tím starosti a práci v budoucnu. Všechny informace k finanční akademii najdete – tady.

FB V.A.E. KLUB - SVĚT ZZP´era

Pokud se pohybujete na Facebooku a týká se Vás téma ZZP, ráda Vás přivítám ve své speciální facebookové skupině pro ZZP´ery. Najdete     v ní rady, tipy a upozornění na změny zákona.

Virtualni asistentka Eliska
V.A.E.

Týká se Vás téma ZZP? Uvítali byste on-line konzultaci nebo na mě rádi přenechali zpracování administrativy a finanční stránky Vašeho podnikání?

Brzy se Vám ozvu a pustíme se do práce.