Virtuální asistent/ka (zkráceně VA) je specializovaná osoba, která pro Vás bude pracovat ze vzdáleného místa. Jedná se tedy o tzv. externí spolupráci. 

Výhodou spolupráce s virtuální asistentkou je finanční úspora: na rozdíl od běžného zaměstnance platíte VA jen čas, který skutečně odpracovala. Neplatíte jí nemocenskou, dovolenou ani zdravotní pojištění. Navíc nemusíte investovat do zaměstnaneckých výhod ani poskytovat prostory či vybavení, jako například počítač nebo telefon. Nehledě na časovou náročnost zpracování pracovněprávního vztahu od A do Z.

Tato pozice oficiálně vznikla roku 1996 v USA, kdy Anastacia Brice pracovala na dálku pro osobního kouče Thomase J. Leonarda. Pouze pomocí telefonu a faxu zvládala vše potřebné a její šéf ji během jednoho telefonátu označil právě termínem virtuální asistentka. Vlivem této pracovní zkušenosti Anastacia založila první společnost pro virtuální asistentky na světě.

VA pro Vás mohou dělat nespočet různých úkolů a tím Vám uvolnit ruce a mysl pro rozvoj Vašeho podnikání a pro práci na pro Vás důležitějších věcech.

Každá VA se většinou specializuje na určitou oblast úkolů. Je tedy na Vás, zamyslet se nad tím, které úkoly byste chtěli přehodit na svou virtuální asistentku. Nemáte čas na administrativu? Nemáte rádi účetnictví? Nestíháte zákaznický servis? Nebaví vás péče o sociální sítě? Nevíte, kde máte vzít čas na tvorbu a péči o webové stránky? Atd. atd. atd. 

Došli jste ve svém podnikání do bodu, kdy už vše nestíháte dělat sami? Na jednu stranu je to fajn, protože to znamená, že se Vaše podnikání postupně rozvíjí. Pokud nechcete tento vývoj zabrzdit, je na čase se poohlédnout po své virtuální asistentce. Na začátku je možná těžké si představit, že byste měli jakoukoliv činnost, kterou momentálně pro své podnikání děláte, přehodit na někoho jiného. Stojíte však před jednou důležitou otázkou – Chci rozvíjet své podnikání a nebo mi to stačí tak, jak to nyní je, abych všechny úkoly zvládal/a i nadále sám/sama?

Rozhodnutí je na Vás.

Hodně štěstí při výběru své osobní virtuální asistentky přeje Eliška.

V.A.E.