Vzhledem k tomu, že aktuální limit pro zdanění Příležitostného příjmu je v součtu za rok 30 000,-, snaží se lidé zařadit své vedlejší příjmy právě sem. Spoustu z nich ale musím zklamat. Opravdu sem nepatří např. obchodování s deriváty či kryptoměnou a nepatří sem ani autorské honoráře.
Řadí se sem JEDNORÁZOVÉ ČINNOSTI a SLUŽBY z BĚŽNÉHO ŽIVOTA, na které nemáte živnostenské oprávnění, pracovní smlouvu, dohodu o práci a podobně.
Do této kategorie patří také příležitostný prodej výrobků vlastní výroby. Ale musíte si dát opravdu pozor na to, aby nešlo o činnost OPAKOVANOU, SYSTEMATICOU, protože pak už by šlo o podnikání.
Příležitostný příjem můžete mít ve třech případech:
PŘÍLEŽITOSTNÝ PRONÁJEM MOVITÉ VĚCI – např. Pronajmete jednorázově sousedovi svůj zahradní traktůrek či nějaké nářadí atp.
PŘÍJEM ZE ZEMĚDĚLSKÉ ČINNOSTI – např. Prodáte přebytky ze své zahrádky do výkupny nebo sousedům, prodáte přebytky vajíček od vašich slepiček či odprodáte nasbírané borůvky a houby z lesa ….
PŘÍJEM Z PŘÍLEŽITOSTNÝCH ČINNOSTÍ – např. pomůžete někomu jednorázově s výmalbou pokojů, úklidem po rekonstrukci, ořezáním ovocných stromků a živého plotu nebo odklizením sněhu a dostanete za to finanční odměnu ….
Pokud si nevíte rady, jsem tu pro Vás.
Pokud uvítáte mou pomoc s Vaší administrativou, ,,účetnictvím", sociálními sítěmi nebo webovými stránkami, jsem tu pro Vás
Brzy se Vám ozvu a pustíme se do práce.