VRÁCENÍ DPH Z OBCHODNÍCH NÁKLADŮ USKUTEČNĚNÝCH PŘI PRACOVNÍCH CESTÁCH V ZAHRANIČÍ

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuDANĚ / OSVČ

Jste plátce DPH, jezdíte na pracovní cesty do zahraničí a máte obchodní výdaje za ubytování, dopravu, pohonné hmoty, parkovné …….. atp.? V českém Přiznání k DPH nelze požádat o vrácení tohoto DPH, ale šance na vrácení tu je, minimálně jednou za rok, záleží na celkové výši tohoto DPH.

Potřebujete k tomu vlastnit datovou schránku podnikající fyzické osoby, oprávnění k přístupu na elektronický portál (vyřízení trvá cca 15 dní) a mít zřízen elektronický podpis nebo ověřenou identitu.

Každá země má vlastní pravidla. Žádný stát nevrací daň z výdajů za zábavu, alkohol, dárky, starožitnosti či užité umění. Někteří členové EU poskytují pouze část DPH ze služeb, které jsou využitelné i pro osobní spotřebu (např. taxislužby). V mnoha členských zemích není součástí zmíněného bonusu daň z jídla či nápojů. Jiné (Německo či Rakousko) požadují, aby byli na dokladu identifikováni příjemci občerstvení. Některé země dokonce nevracejí ani daň z pohonných hmot, jiné ji poskytnou jedině dopravcům.

V Holandsku údajně není problém s vracením DPH. Jen u nákladů z restaurací prý vrací jen při dlouhodobém pobytu.

A co Vy? Žádáte pravidelně o vrácení DPH z EU nebo se Vám do toho ještě nikdy nechtělo?

V.A.E.

Pokud uvítáte mou pomoc s Vaší administrativou, ,,účetnictvím", sociálními sítěmi nebo webovými stránkami, jsem tu pro Vás

Brzy se Vám ozvu a pustíme se do práce.