PRÁCE NA ÚZEMÍ EU S ČESKÝM ŽIVNOSTENSKÝM LISTEM

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuOSVČ

Víte, že pokud je vydané a platné živnostenské oprávnění na území ČR, můžete poskytovat svoje služby i na území EU, za předpokladu, že jsou Vaše služby poskytovány dočasně a příležitostně?

Zda je činnost vykonávána dočasně a příležitostně se posuzuje zejména s ohledem na dobu trvání, četnost, pravidelnost a nepřetržitost výkonu této činnosti.

K poskytování svých služeb za hranicemi ČR je potřeba mít vyřízený formulář A1 neboli Potvrzení o příslušnosti k právním předpisům sociálního zabezpečení, který slouží k osvědčení o Vaší příslušnosti k právním předpisům (tj. ve které členské zemi si pracovník, respektive podnikatel, hradí sociální a zdravotní pojištění).

Formulář A1 Vám česká OSSZ většinou schválí či později prodlouží za předpokladu, že si zachováte finanční příjmy v průběhu roku pocházející z ČR v objemu alespoň 25% (obratu, pracovní doby, počtu poskytnutých služeb nebo příjmu).

Některé země mohou mít své speciální podmínky např. ohledně doložení odborné způsobilosti nebo nahlášení Vaší pracovní činnosti na území jejich státu.

Nejedná-li se o dočasné a příležitostné poskytování služeb, vznikne Vám povinnost vyřídit si povolení k podnikání na území daného státu.

Hodila by se Vám na toto téma on-line konzultace nebo video-prezentace? Neváhejte mě kontaktovat. 

Krásný den přeje Eliška 

V.A.E.

Pokud uvítáte mou pomoc s Vaší administrativou, ,,účetnictvím", sociálními sítěmi nebo webovými stránkami, jsem tu pro Vás

Brzy se Vám ozvu a pustíme se do práce.