SJEDNOCENÍ LIMITU PRO PRODEJ DO EU

  • Autor příspěvku
  • Rubriky příspěvkuOSVČ

Prodáváte zboží nebo své výrobky konečnému spotřebiteli nejen v rámci České republiky, ale i do zahraničí? Víte, že došlo ke sjednocení limitu pro prodej do EU?

Do 30. 6. 2021 si limity pro přeshraniční prodej určovala každá země sama. Tyto limity se tudíž v jednotlivých zemích lišily. Každý podnikatel si tedy musel limity pravidelně zjišťovat a hlídat jejich překročení.

Například Německo nebo Holandsko mělo limit 100 000 Eur, naproti tomu takové Španělsko, Francie nebo Itálie měly limit 35 000 Eur.

Rozdíly mezi zeměmi byly veliké, proto Evropská unie přistoupila od 1. července 2021 ke sjednocení limitu pro prodej do EU na 10 000 Eur za rok. Ale pozor, není to 10 000 Eur do každé jednotlivé země, ale 10 000 Eur v součtu v rámci celé Evropské unie za prodej zboží a elektronických služeb, případně přepravu zboží, pokud se na ní sami podílíte.

Je to tedy podstatná změna, díky které se bude muset spousta prodejců či majitelů e-shopů registrovat k DPH v zahraničí nebo vstoupit do režimu OSS (jednoho správního místa), podávat Přiznání k DPH z přeshraničního obchodu a odvádět zahraniční sazbu DPH.   

V.A.E.

Pokud uvítáte mou pomoc s Vaší administrativou, ,,účetnictvím", sociálními sítěmi nebo webovými stránkami, jsem tu pro Vás

Brzy se Vám ozvu a pustíme se do práce.